Amerika - Ekvádor

15. května 2008 v 20:26 |  Cestování
Brazílie
BrazílieTropická země jižní polokoule, Rio se Janeiro, Copacabana, karneval, fotbal a Pelé. To je většinou vše, co o této krásné zemi víme. Ale je mnohem víc toho, za čím do Brazílie vyrazit.
Krásné pláže, příjemní obyvatelé, kultura a tradice na každém rohu, všudypřítomná hudba, smích, tanec, slunce a radost. Nebo zajímavá historická města, krásná nezkažená příroda - hory, řeky, vodopády, zvířata, které známe jenom ze ZOO…! Vybere si každý

Proč si vybrat na svou dovolenou právě Brazílii?

 • celoročně teploučko - vysoké teploty, slunce
 • temperamentní a přátelští místní obyvatelé, tanec, hudba
 • nádherné čisté pláže s teplou vodou a jiným bohatým vyžitím
 • je tu mnohem levněji, než v západních evropských zemích, USA apod.
 • místní tradice a kultura - typické výrobky, oblečení, tance..
 • nejlepší a nejsledovanější fotbal na světě
 • gastronomické zážitky - bez přehánění
 • karneval - prožít horké roztančené dny na svou vlastní kůži
 • nezkažená pestrá příroda - hory, řeky, pralesy, vodopády

Pro koho není dovolená v Brazílii právě ideální?

 • pro ty, kteří nemají rádi slunce, teplo, vodu, tanec, temperament
 • pro ty, kteří očekávají na své dovolené návštěvu velmi starých památek

Brazílie je obrovská země, kam můžeme vyrazit?

Města severovýchodu země

Brazilská vlajka
Fortaleza, Salvador, Porto Seguro, Maceio,Recife. Nejlepší místo na dovolenou, chceme-li dny strávit na těch nejkrásnějších brazilských plážích pod horkým sluncem, obklopeni typickou kulturou. Výborné místa na nákupy kvalitních levných typických výrobků - houpacích sítí, hudebních nástrojů apod.Také karneval v těchto městech je Brazilci nejvyhledávanějším!

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro
Město obdivované i zrazované. Nezapomenutelný je rozhled na město z pod rukou Krista či výlet na Homoli cukru. Na druhou stranu je tohle město pověstné opravdu vysokou kriminalitou, početnými přepadeními. Je nutno dávat na sebe pozor a dodržovat bezpečnostní principy

Sao Paulo

Sao Paulo
Obrovské multikulturální město, ve kterém žije dvakrát více obyvatel, než v celé České republice, v jeho těsné blízkosti leží velký zábavný park Hopi Hari a za hodinku také dojedete po nejupravovanější cestě v Brazílii do největšího přístavu Latinské Ameriky - do města Santos, které je mimochodem známé svou kávou a tím, že za místní fotbalový klub kopával Pelé.

Amazonie

Amazonie
Vhodná pro dobrodruhy a pro ty, kteří se chtějí na vlastní kůži setkat s neuvěřitelným množstvím zvířat a rostlin, které známe jen z filmů a knížek. Zajímavé je také hlavní město Amazonie Manaus. Před cestou je nutno uvažovat, kam přesně chcete vyrazit, a případně si nezapomenout zakoupit antimalarika.

Brasília

Brasília
Hlavní město ležící v přibližném geografickém středu země, které nechal v 50. letech 20. století postavit prezident československého původu Juscelino Kubitschek.Město se dodnes liší od typických brazilských měst a připomíná spíše města evropská.Zlé jazyky tvrdí, že tu proto neprobíhá pravý brazilský bujarý život - to však dnes již není pravdou!

Vodopády Iguacu

Vodopády Iguacu
Impozantní vodopády ležící na hranici Brazílie s dalšími státy, pohled na ně je nezapomenutelný
Mapa Brazílie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama